Charakter i Emocje,  Codzienność

7 Dziennych Duchowych Produktywnych Nawyków do Rozwoju

Bismillahi Ar Rahmani Ar Rahim

Powinieneś zmierzać do rozwoju następujących 7 Duchowych Produktywnych czynności w nawyk, dzięki czemu można z nadzieją nadal kontynuować korzyści z nich wynikające w całym twoim życiu. Uważam te działania jako duchowy „chleb i masło” każdego Produktywnego Muzułmanina. Aby rozwijać je jako nawyki jest istotą wyruszenia w podróż ku miłości do Allaha (Subhanahu Wa Ta’ala) i stały wzrost twojej wiary (iman),, In Shaa Allah:

1) Odmawiaj Modlitwy Sunna przed i / lub po Modlitwie:

 

Wiem, że łatwiej jest po prostu modlić się obowiązkowe modlitwy i wybiec z meczetu! Jednak, gdy uświadomimy sobie nagrodę jaką tracimy za opuszczenie ich i nie modlenie się tych modlitw Sunna – nie opuścilibyście ich. Przez lata nauczyłem się, że jest tylko jeden sposób jak odmawiać te modlitwy Sunna stale: Nabierz nawyku ich modlenia się! One wkrótce staną się nieodłączną częścią Twojego Salah i twój Salah poczuje się niekompletny bez wykonywania tych aktów.

2) Wspominanie Allah po Salah:

 

I znów, jest to bardzo łatwe spieszyć się zaraz po Salah z powodu naszego zajętego życia, ale jeśli będziemy uczciwi, ile czasu zajmie wyrecytowanie suplikacji po Salah? (Odpowiedź: 5-7 minut!). Jeśli nie jesteś pewien, co mam na myśli, możesz znaleźć suplikacje na MakeDua.com . Obecnie znajdziesz notebooki kieszonkowe / lub aplikacje telefoniczne z tymi suplikacjami. Nabierz zwyczaju odmawiania ich codziennie po każdym Salah, aby wzbogacić swoje doświadczenia Salah.

 

3) Poranne / wieczorne wspominanie Allah:

 

Krok 2 jest również włączony w ten nawyk. Istnieje piękny zestaw Dua z Sunny Proroka Muhammada (pokój z nim), który zwykł recytować je przed wschodem i po zachodzie słońca. Są one prawdziwymi uśmierzaczami stresu i wzmacniaczami energii, która nigdy nie zawiedzie by czuć że moje dni i wieczory są błogosławione. [Można znaleźć Duas na MakeDua.com]

 

4) Modlitwa Nocna:

 

Alhamdulillah, podczas Ramadanu mamy możliwość uczestnictwa w cudownych modlitwach Taraweeh. Jednak poza Ramadanem istnieje wiele możliwości, aby nadal uzyskać nagrodę za nocne modlitwy. Jeśli jest to coś nowego dla ciebie – modlitwa nocna lub nie modlisz się niezmiennie w ciągu roku, postaraj się uczestniczyć w modlitwie każdej nocy w kongregacji w meczecie (zwłaszcza bracia) i dać sobie politykę:”bez wymówek”. Wprowadzenie zwyczaju modlenia się Tahajjud i kontynuacja modlenia się jeszcze przez całe 30 dni; to pozwoli ci być na lepszej drodze do kontynuowania Modlitwy Nocnej w pozostałej części roku In Shaa Allah.

 

5) Modlitwa Duha:

 

Oto jest Produktywnego Muzułmanina tajny sekret produktywnego dnia: 2 rak’ahs zwane modlitwą Duha, którą można się modlić w każdej chwili po wschodzie aż zanim słońce osiągnie zenit (około 30 minut przed Dhuhr). Nagroda za tą modlitwę jest podobna do rozdawania jałmużny w imieniu każdej kości w twoim organizmie, a energia i Buzz który czujesz w ciągu dnia jest niesamowity.

 

6) Suplikacje przed pójsciem spać:

 

Po prostu miałeś długi dzień i jesteś bardzo zmęczony. Wspinasz się do łóżka i chcesz uderzyć poduszkę … ale czekaj! Zanim to zrobisz, możesz dać sobie zaledwie 10 minut więcej by wyrecytować suplikację przed snem? To wszystko. Wypróbuj je i doświadcz najpiękniejszego snu i wstań na Fajr łatwo In Shaa Allah.

 

7) Recytacja Koranu przez jedną godzinę dziennie:

 

Zauważ: Powiedziałem tutaj recytuj Koran jedną godzinę każdego dnia, a nie jeden juz ‚lub jedną Surę. Ilość Koranu którą czytasz nie jest tak ważna, jak jakość zrozumienia. Jeśli spędzasz jedną godzinę recytując werset, ale z pełnym zrozumieniem, to jest ważniejsze i korzystniejsze niż recytowanie dużej ilosci wersów Koranu z prędkością „na załamanie karku”” bez zrozumienia ani jednego słowa.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………

Zródło: http://productivemuslim.com/7-daily…

O autorze: Abu Productive is a nickname of the founder & CEO of ProductiveMuslim.com, Mohammed Faris. He is an international speaker, author, and coach dedicated to boosting productivity in the Ummah. He’s also the author of the book „The ProductiveMuslim: Where Faith Meets Productivity”

Tłumaczyła: A.Soliman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *