Rodzice

Utrzymanie rodziców

Utrzymanie rodziców

Kiedy jest obowiązkiem wydawać na rodziców?

 

Wydatki dla rodziców są obowiązkowe od chwili, gdy nie są oni w stanie zarobić na życie i zaspokoić własnych potrzeb, a także nawet jeśli są w stanie to zrobić, ale nic nie zarabiają.

Ponieważ wśród ludzi są tacy, którzy otwierają firmę, pracują, ale którzy nie zarabiają niczego w tym życiu doczesnym, albo mogą otworzyć firmę i zbankrutować lub pójść daleko do pracy i zachorować. Jeśli pracuje, i nie może tego zrobić właściwie lub nie jest w stanie tego zrobić… Nawet jeśli rodzic jest w doskonałym stanie zdrowia i znajduje się w potrzebie, dziecko ma obowiązek wydać na niego.

A Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z Nim) powiedział: „Ty i to, co masz, są u Twojego ojca”. To wtedy, gdy ojciec jest w potrzebie. I znaczenie „Ty i to, co masz w posiadaniu ojca” oznacza, że ​​twój ojciec ma prawo do twojej własności, kiedy tego potrzebuje. Nie oznacza to jednak, że ​​to, co zarobiłeś i nabyłeś, należy do twojego ojca.

Imam At Tahawi (niech Allah ma nad nim litość)  powiedział: to dlatego, że gdyby dziecko umarło, ojciec byłby niczym więcej niż spadkobiercą wśród pozostałych spadkobierców.

Sheikh Muqbil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *