To co niewidzialne: Magia

Dżiny. Silna wiara jako ochrona przed dżinami

Jeśli sługa trzyma się mocno Islamu, posiada szczerą wiarę w swoim sercu i pozostaje w granicach wyznaczonych przez Allah, to Szatan odchodzi i ucieka od niego.

Prorok (salla Allahu alejhi wa sallam) powiedział do Umara: Szatan z pewnością ucieka od ciebie o Umar.” [Ahmad, at-Tirmidhi i ibn Hibban,sahih]

Ale sytuacja nie odnosiła się wyłącznie do Umara. Każdy, kto posiada silną wiarę może pokonać szatana, pokonać go i poniżyć go.

Zostało stwierdzone w innym hadisie: „Wierzący osłabia swojego diabła w ten sam sposób, jak jeden z was osłabia swojego wielbłąda podczas podróży.”  

Ibn Kathir stwierdził na temat tego hadisu: „przywiązanie jego diabła oznacza chwycić go za kosmyk i obezwładnić go jak to się dzieje z wielbłądem, jeśli ucieka i jest schwytany.”

Jest nawet tak, że muzułmanin może mieć tak silny wpływ na jego „partnera” czy „towarzysza” spośród dżinów, że dżin stanie się muzułmaninem. 

Przekazane przez Muslim i Ahmad, Prorok (salla Allahu alejhi wa sallam) powiedział:

„Nie ma nikogo z was kto nie miałby swojego partnera spośród dżinów. Ludzie zapytali: Nawet ty o Wysłanniku Allaha? On odpowiedział: Nawet ja, ale Allah mi pomógł przeciwko niemu, więc on każe czynić mi tylko dobro.”


Autor: Izabela Sanak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *