Menstruacja oraz krwawienie post-partum. Co z modlitwą ?

Haid – menstruacja.

Naturalny upływ krwi występujący u kobiet, w regularnych odstępach miesięcznych.

1. Menstruacja trwa zwykle od 6 do 7 dni oraz nocy, z niewielkimi odchyleniami w przypadku każdej z kobiet. Menstruacja zaczyna się z pojawieniem się pierwszej krwi, kiedy krwawienie się kończy, kobieta jest czysta. Jest to najbardziej właściwa opinia, poparta przez Szeik Muhammad Salih At-Uthaimin w książce „Naturalne Krwawienie Kobiet”, jest to Madh-hab Asz-Szafii, pogląd Szaik-ul-islam ibn Taimijjah, poparty przez Ibn Qudmah w Al-Mughni.

2. Jeżeli kolor krwi jest żółtawy lub błotnisty (pomiędzy żółtym a czarnym), i pojawia się podczas menstruacji lub tuż przed jej zakończeniem, powinna być uznana za krwawienie menstruacyjne. Aczkolwiek jeżeli pojawi się po zakończeniu menstruacji (po zakończeniu normalnego krwawienia) wówczas nie powinna być uznana za menstruacje. Umm ‘Atiyyah rzekła: „Nie uznawaliśmy za cokolwiek po ustaniu menstruacji krwi żółtawej lub krwi o błotnistym zabarwieniu.” (Abu Dawud z autentycznym łańcuchem narracji).

Nifas – krwawienie post partum.

Krwawienie po porodzie dziecka lub podczas porodu, lub mające miejsce dwa-trzy dni przed porodem, połączone z bólami porodowymi.

1. Nie ma minimalnego limitu odnoszącego się do długości krwawienia. Górny limit to zwykle 40 dni.

2. Większość zasad dotyczących nifas pokrywa się z zasadami dotyczącymi menstruacji (haid).

 


Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.