Dlaczego moje modlitwy nie chronią mnie przed popełnianiem zła?

.

Osoba zadała pytanie Szeikhowi Muhammadowi bin Saalih al-Uthaymeen (oby Allah się nad nim zmiłował):
„Dlaczego moje modlitwy nie chronią mnie przed popełnianiem zła?”
.
.
Sheikh (Raḥimahullāh) odpowiedział:
„Moja rada dla ciebie jest taka, abyś nawrócił się do Allah, azzawajal, i był szczery w powrocie do Niego. Powinieneś być świadomy wielkości Tego, którego nie słuchasz i być świadomym Jego kary dla tych, którzy są przeciwni Jego Rozkazom. Powinieneś pamiętać słowa Allah:
.
„Obwieść Moim sługom, iż Ja jestem Przebaczający, Litościwy!” „Zaprawdę, Moja kara jest karą bolesną!” [ interpretacja znaczenia al-Hijr 15: 49-50]
.
.
Dlatego, szukaj przebaczenia i miłosierdzia Allah, a jednocześnie obawiaj się Jego kary. Jeśli twoja modlitwa nie chroni cię przed wykonywaniem złych czynów, to być może ze względu na niedociągnięcia z nią związane. To dlatego, że modlitwa, która chroni osobę przed sprośnością i złymi uczynkami jest modlitwą, która jest kompletna. Jest to modlitwa, która jest zgodna z tym, z czym Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) przyszedł, modlitwą która jest wykonywana z uważnym i obecnym sercem i modlitwą, która jest wykonywana zgodnie z Sunną.
.
To nie jest jakaś i każda modlitwa, która zapobiega przed sprośnością czy złymi uczynkami, raczej jest to ustanowiona modlitwa, która jest wykonywana w wymagany sposób. Allah powiedział:
.
„… Zaprawdę, modlitwa chroni od szpetoty (al-Fahshaa: lubieżność, wielki grzech każdego rodzaju, nielegalne stosunki seksualne) oraz powstrzymuje od niegodziwości (al-Munkar: (niewiara, politeizm, i każdy zły czyn) …” [interpretacja znaczenia al-’Ankabut 29: 45]
.
I to odnosi się do modlitwy, która jest wykonywana w prawidłowy sposób.
.
• Źródło: Silsilah al-Liqaa ash- Shahri # 1

 

Tłumaczenie: Ania Iman Soliman

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.